Novinky

25.05.2011
Výměna oken v apartmánu

Exteriér apartmánu Interiér apartmánu - obývací pokoj Interiér apartmánu - ložnice Interiér apartmánu - kuchyň Exteriér apartmánu - zahrada
 

Volný čas a okolí

Apartmán Běloky leží na okraji malé obce Běloky. Tuto obec najdete těsně za hranicí okresu Praha –západ,v okrese Kladno.

Na návrší návsi je kaple sv. Floriana z roku 1838. Naši předkové ji postavili na náklady obecních důchodů. Sloup před kaplí, s polopostavou sv.Anežky s beránkem, je z 1.poloviny 19.století. Obyvatelé Bělok mají stejně daleko do Kladna i do Prahy. Cesta jim trvá přibližně 15-20 min, protože musí ujet vzdálenost asi 10 km.

Nejbližší vesnicí , kterou budete projíždět směrem od Prahy, jsou Středokluky. Vesnice pocházející z roku 1316, kdy se objevuje první zmínka…..(odkaz: Středokluky)
V současných Středoklukách můžete navštívit restauraci, v areálu koupaliště dětské hřiště a tenisové kurty.

Velmi zajímavým místem je městečko Buštěhrad. Zde byla při geologickém průzkumu odhalena kultura lidí nálevkovitých pohárů pocházející z doby 3. tisíciletí př. n.l. … (odkaz: Buštěhrad)


Památky, hrady a zajímavosti v okolí

- Hrad OKOŘ
- Hrad Červený Újezd
- Státní zámek Lány
- Hornický skanzen Mayrau
- Kamenolomy AMERIKA
- Památník Lidice
- Muzeum historických vozidel
- Aquapark Kladno


Cyklostezky

- č.0079 dlouhá 13,5 km z Kladna Bažantnice, přes Hřebeč, Běloky na Okoř. Z této cyklostezky je možné odbočit po nově vybudované komunikaci do Lidic, kde se nachází památník , galerie, udržovaný přírodní park
- Běloky-Okoř-Zákolany-Otvovice-Kralupy nad Vltavou, podél Vltavy se dá dojet až do Prahy – Tróje k ZOO. Trasa vede nádhernou krajinou s možností zastávek na občerstvení. Zpět je možné jet jen do Zákolan a Kolče, odkud v sobotu a v neděli jezdí cyklovlak. Ten staví ve Středoklukách, odkud je to jen skok zpět do Bělok.


Běloky - Památník Lidice - Hřebeč - Běloky

Běloky - Okoř - Lidice - Buštěhrad - Běloky